Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: goti54 » 2019.03.27. 14:50

Sziasztok!
Többszörös, mondhatni sokszoros visszaesőként megint itt vagyok. Lehet, a kapcsolót hétfőn találtam meg. :P Március 19-én húztak volna fogat, de akkor tudtam, nem tudom megállni, hogy rágyújtsak. Nem sokkal előtte kaptam friss a tüdő CT leletet, bizony elrágódtam rajta egy ideig. 1 hónap haladékot kaptam. Hétfőn még vettem 1 dobozzal, mikor megmondták az árát - megint emelték - mondtam egy cifrát. Azt mondtam, ezt már nem. :roll: Tegnap reggel tapasz fel, majd kihúztak 2 fogat egy ülésben :P , Nem tudom van- e összefüggés, de reggelre szinte begyógyult. Régebben legalább 3-4 nap kellett a gyógyuláshoz. Hosszadalmas lesz, mert néhányat még ki kell húzni, ebből már csak kivehető lesz. Ebben a korban már nem számít. :lol: Ami még szintén adott egy "lökést": szombaton be mentek a kedvenc pékboltomba, olyan csúnyán nézett rám az előttem álló, hogy majd el süllyedtem. Biztos a bagószag miatt volt. 1 hónapig mindenképpen tapaszolok, aztán majd meglátjuk.
goti54

HozzászólásSzerző: Szeszi50 » 2019.03.24. 18:58

Ami még úgy érzem ki!áradt az előbb.
Anno azért szoktam vissza egy év után mert mindenki kínálgatott és nem tiltottam ki a lakásból a cigizőket. Illetve a sok kg is közre játszott.
Most minden hamutartó kidobva,, lakás kitakarítva illatos függönyök.
Senki nem gyújthat rá max az erkélyen.
Még véletlenül sem ülök a megszokott cigizős helyemre ahol kávézgatni szoktam. A leszoktató programon( itt is voltam, majd ott hagytam és pöfékeltem tovább) azt mondták kerüld a cigizéssel berögzült helyzeteket az első időszakban. Tudat alatt a cigire emlékeztet.
Olvastam nemrég egy híres rock sztár mondta:
-leszoktam a drogrol, alkoholról , cigiről de egyiknél sem szenvedtem ennyit mint a cigarettaval. Mert, a drogért, alkoholért kicsit megkell dolgozni, beszerezni, titkolni mások előtt, a cigi meg csak ott van előtted csak odanyúlsz és már szívod is észre sem veszed.
Milyen igaza van.
Ami még eszembe jutott talán a szaglásom is kezd visszatérni érzem milyen büdös más ha cigizik.
Szeszi50

HozzászólásSzerző: Szeszi50 » 2019.03.24. 18:10

Sziasztok, egy hónapja és 12 napja nem cigizek.
Füstöléssel eltöltött évek 43 év, leírni is szörnyű. Csak két év volt cigi mentes, a terhességem egy év, és egyszer sikerült letenni egy évre.
Azt szoktam mondani imádok cigizni szerelmes vagyok a cigibe.
Nem volt soha semmi bajom tőle hittem én. Nem ettől köhögtem, és fulladtam, nem ettől görcsölt a lábam, nem ettől lett foginysorvadásom.
Több krónikus betegségem van orvosok mindig mondták tessék letenni a cigit. Ugyanmár, mondtam én.
Csak hát, egyre több cigit szívtam észrevétlenül, már a reggeli kávé mellé sem két szál hanem 6-8. Mindenhol azt néztem hol lehet rágyújtani, micsoda szemétség ,hogy tiltják. Szépen a cigi átvette az irányítást az életem felett. Napi másfél doboz.
Vettem e cigit utáltam. Vettem iqost nem szerettem, csak a mentolos cigi az isteni bűzrud számomra. Viszont egyre inkább éreztem belül ,hogy ez nagyon nem jó.
Szóval most talán letettem végleg, tapaszt használok, most kezdtem a közepest. Ha minden igaz három hónapig mankó, félek mi lesz utána.
Most csak ritkán tör rám a vágy.
Hízni két kg jött fel, mikor letettem egy évre akkor közel 8kg. Most oda figyelek erre is, cukormentes cukorka van nálam csak.
Ami viszont tény és talán mindenki tanul belőle.
Foginysorvadásom most ennyi idő után látványosan javult mm- ben mérhető az inytasakok javulása, pénteken voltam.:-)
Simán feljövök a harmadikra szóval mitől is fulladtam:-)
Első hét után egyszer sem ébredtem éjszakai kínzó labgörcsre:-)
Nos, sok pozitív változást észlelek, pl a bőröm sem olyan száraz.
Túl vagyok a két hétig tartó rémálmokon hú miket álmodtam. Szoruláson, na ez kemény volt:-)mást nem tapasztaltam. Ja, és sokkal több időm van mindenre és hamarabb végzek mindennel mert ugye nem kell leülni ,kimenni cigizni. Hiszen mi cigivel ünneplünk mindent, megjöttem, kipucoltam, felraktam, kimostam minden után vagy sokszor előtte is kellett egy cigi.
Kérlek drukkoljatok. Szeretném azt mondani a 60 szülinapomon augusztusban, hogy megcsináltam! Most rakom a pénzt mindennap perselybe, és meglepem magam a szülinapomra ebből egy jó kis nyaralással.
Jelentkezem ígérem.
Szeszi50

HozzászólásSzerző: Fiora » 2019.03.02. 23:39

Kedves Sorstársak! Köszönöm, hogy itt lehetek!
Kérdésem, van-e valakinek jó tapasztalata a biorezonanciás módszerről?
Fiora

HozzászólásSzerző: hdsb » 2019.01.26. 20:12

Hiteles!
Nagyon köszönöm! Igen 4 ev:) de megcsináltuk, es ez a lenyeg, semmi mas! Tenyleg be kell érnie! :lol:
Csak így tovabb hajra!!!!

Mindenkinek hajraaaaa!!!!!
hdsb

HozzászólásSzerző: Amanda » 2019.01.18. 12:05

Sziasztok! Ahogy látom, szép számmal vagytok, akiknek már sikerült megszabadulni a cigitől. Bevallom picit irigykedve olvasom a történeteiteket, de egyben rendkívül motiválónak is tartom őket, és erőt adnak Nekem. :) 8 éve masszívan dohányzom. Még 16 éves koromban kezdtem a gimiben, amikor mindenki cigizett, mert ez volt a menő. Aztán persze észre sem vettem és pillanatok alatt rászoktam. Már nem csak szünetekben és buliban, de otthon is olykor-olykor rágyújtottam titokban. 24 évesen egyetem alatt döbbentem rá, hogy valami nem oké. Ha lementem a kondiba vagy csak felmásztam egy hosszabb lépcsőn már fújtattam. Egyből gondoltam, talán a cigi az oka. Elhatároztam megpróbálom letenni. Először igyekeztem fokozatosan csökkenteni a napi adagomat, ami szokásosan 1 doboz volt. Ilyenkor azonban éreztem magamon, hogy egyre ingerültebb és harapósabb lettem. Sokszor hőhullámok jöttek rám, amit szörnyen viseltem. A reggeli kávé mellé pedig el sem tudtam képzelni, hogy ne szívjak el egy szállal. Aztán egyik barátnőm ajánlotta az Antifume inhalátort, amit először fenntartásokkal kezeltem, de végül beadtam a derekamat és beszereztem egyet: http://antifume.hu/product/orrban-haszn ... r-antifume
Jelenleg is használom és úgy érzem tényleg csökkentette a cigi iránti kényszeres vágyamat és egyre több idő telik el az elszívott szálak között is. Az átlagos napi 1 doboz helyett már csak 2-3 szálat szívok, amit jelentős eredményként könyvelek el. Bízom benne, hogy pár hónap múlva már teljesen el tudom hagyni a cigit. :)
Amanda

HozzászólásSzerző: szmarton » 2019.01.16. 15:19

Sziasztok!

A leszokásnak egy különös módját válaszottam. egy blog cikket írok a leszokásom minden egyes napjáról, tapasztalatokkal, információkkal. Remélem ezzel sokakanak fogok tudni segíteni, hogy merjenek belevágni a leszokásba. Még a 3. napomnál tartok, de most először érzem úgy az életemben (sokszor próbáltam leszokni) hogy most igenis sikerült. Megcsináltam!

http://igysporolj.blogspot.com/2019/01/ ... naplo.html

Üdv: Szabolcs
szmarton

Gratula :)

HozzászólásSzerző: Hiteles » 2018.12.31. 15:15

B.Ú.É.K

Kedves Hds nagy gratuláció először is a kisfiadhoz .Kívánok sok sok boldogságot egészséget .

Másodszor pedig a cigi mentes életedhez. 4 éve kezdtük egyszere nekünk 4 évünkbe telt,hogy eljussunk a célig :9 :lol: Lassan járj tovább érsz :) :)

Leendő leszokni vágyok ne keseredjetek el ha nem sikerül rögtön felállni és tovább menni. Egyszer beérik minden lásd Hds és engem .

Büszkén Másolom :)

Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2017/10/23 20:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
1 év, 2 hónap, 7 nap, 19 óra, 9 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 10825 db
Hiteles

HozzászólásSzerző: hdsb » 2018.12.29. 20:48

2018/02/06 11:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
10 hónap, 23 nap, 9 óra, 46 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 8150 db.
Az így megspórolt költség: 480 421 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 8,15 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 16,3 gramm nikotin,
nem mérgezte magát 48.9 gramm kátránnyal és 40,75 gramm szénmonoxiddal. :mrgreen:
hdsb

HozzászólásSzerző: hdsb » 2018.12.27. 15:45

Sziasztok!
Beneztem mar en is hozzatok:)
Remelem jol telt mindenkinek az Unnep:)
Hiteles koszonom, hogy gondoltal ram ;) nagyon örülök a sikerednek! Igy vagy ugy de sikerült:)
Nekem mar 3 hónapos a kisfiam, es azota se cigizek... sokszor eszembe jutott, es jut, de nem tudnék budos cigiszaguan a babámhoz nyúlni:) remelem már nem is fogok. Nagyon sokáig köhögtem terhesen, mig tisztultam, elég ijesztő volt. De mára vege ennek a kellemetlen tünetnek.
Egyszóval, nagyon örülök, hogy mar nem dohányzom, jo nélküle nagyon...
Mindenkinek köszönök mindent! Jo volt veletek
Neha neha be fogok nezni, hogy hol is járok ezen a rögös uton...
Füstmentes boldog uj evet kívánok! Puszi mindenkinek!
hdsb

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról