Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.16. 13:00

válasz NoCigi hozzászólására:

szerintem lehetetlen teljes tiltással megoldani az ilyen dolgokat..pl hiába lett betiltva a galambok etetése.. vagy máshogy: hiába rakják ki a 30-as táblát, mert képtelenség olyan lassan menni több száz métert, ergo senki nem veszi figyelembe a táblát.. egyenes következménye, hogy ahol tényleg indokolt lenne, ott sem megy senki 30-cal. miért rakják ki mégis ezeket a táblákat mindenfelé? azért mert ez a legegyszerûbb. ha valami baj történik, akkor meg egyértelmûen a sofõr a hibás, és kész.. (szerintem legszivesebben az egész városra kitennének egy 30-ast, csak az már feltûnõ lenne..)
tehát szerintem az ilyen jellegû tiltások egyenes következménye, hogy senki nem veszi õket komolyan, ráadásul szörnyen drága lenne a betarttatásuk stb.. kivéve, ha minden nemdohányost felszerelsz egy uzzival és kihirdeted a vadásszezont a dohányosokra.. de ebben az országban még a betörõket sem lehet lepuffantani, úgyhogy szerencsére kicsi az esélye :)
dogi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.02.16. 11:25

válasz dogi hozzászólására:

Szerintem csak szankció kérdése az egész. Ha szigorúan büntetnék a nem megfelelõ helyen való dohányzást és a szemetelést, akkor bizony egyik napról a másikra változás történne. De mivel nem foglalkoznak azzal sem, hogy legalább az eldobott csikkekért büntessenek, ezért tartunk itt ahol tartunk. Pl. Az V. kerületi ÁNTSZ azt írta a Ferenciek terei aluljáróról, hogy az nem zárt tér és nem tapsztaltak dohányfüstöt. Most, hogy esik a hó az összes dohányos lent dohányzik. Ha az étterem ajtajait kinyitjuk, akkor ezzel az erõvel az sem számít zárt térnek. Tehát azért is tartunk itt mert az a hatóság amelynek "tüzzel-vassal" az egészséget kellene védenie az a hatóság kifogásokat talál arra, hogy miért nem büntethet.
NoCigi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.02.15. 14:53

Igen ebben igazad van.

Az adó kérdést én azért feszegetem elõszeretettel, mert a dohányosok elsõ menstvára az, hogy "megfizetem én az árát az adóval!", ami egyszerûen nem igaz.
Sokkal többe kerül az országnak a dohányzás, mint amennyi plusz adó bejön ebbõl. Sok milliárd Ft a ráfizetés évente, aminek egy ilyen csóró országban nagyon lenne helye...
Zsoltu

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.15. 11:53

válasz Zsoltu hozzászólására:

értem, ..bár van olyan kifejezés is hogy mûvelt alkoholista..de ez már tényleg csak játék a szavakkal.
jogos amit mondasz..bár én nem erre az oldalára gondoltam, de végülis ugyenoda jutok..
semmi nem történik egyik napról a másikra...egy szekrényben is úgy raksz rendet, hogy elõször kipakolod és szelektálod a dolgokat, és ami nem kell, azt szemétté nyilvánítod, és kidobod,stb.. a dohányzástól is csak úgy lehet megszabadítani a társadalmat, ha elõször valamilyen módon elkülönítik a többi résztõl.. ezt én kulturáltságnak hívtam, de mondhattam volna szabályozottságot is..
de egyébként egy halom dolgot fizetek az adómból, amihez sosem lesz semmi közöm. valamint az ország nagyon nagy része dohányzik, és nem lehet azt kijelenteni, hogy mind rossz emberek lennének.. ez egy társadalmi betegség és úgy is kell kezelni..ha személyeskedõssé válik a dolog, akkor sosem lesz megoldás.
dogi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.02.15. 11:13

Nyilván nem nyelvtani szempontból értettem hogy értelmetlen, hanem tartalmilag.

Nézek egy embert aki cigizik. Letüdõzi. Tudom, hogy kátrányt, nikotint, szénmonoxidot, sok-sok rákkeltõ anyagot szív a tüdejébe, és mérgezi magát ill. a közvetlen mellette lévõket.

Mindemellett ha jól lebetegszik (tüdõrák, gégerák, miegymás), piszok sokba kerül majd a kezelése és a végén nagy eséllyel meghal. Sokkal többe kerül majd az államnak, mint amennyi adót kifizetett a cigaretta vételárával. Adófizetõként én is fizetem a kezelését.

Hát erre a tevékenységre nekem sok kifejezés beugrik, de a "kulturált" az biz' nem...
Zsoltu

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.15. 09:30

válasz Zsoltu hozzászólására:

nem vagyok nyelvész, lehet hogy értelmetlennek tartod a kifejezést.. de van egy csomó szó aminek nincs értelme, mégis érthetõ, hogy mit takar..
A szavakba bele lehet kötni, csak szerintem nincs értelme, merthogy minek..
az elõbb már leírtam, hogy hogy értettem, úgyhogy nem írom le mégegyszer.
dogi

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.15. 09:25

válasz NoCigi hozzászólására:

hát szerintem pontosan ezt jelenti a kultúrált dohányzás, hogy nem fújod a másikra a füstöt. nem kell cigivel bemenni az emberek közé a buszmegállóban, nem kell zárt helyen rágyújtani, és nem kell a bolt bejáratánál megállni a füstölõvel, stb.. miért nem kivitelezhetõ ez?? persze 100%ban nem lehet elkerülni a "találkozást", de minimálisra lehet csökkenteni az esélyét.. napi 1 doboz cigit el tudtam szívni ígyis.. persze attól még az ember kabátja büdös, de ez más kérdés...
dogi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.02.15. 08:40

A "kulturált dohányzás" pont annyira értelmetlen kifejezés a nemdohányzók számára (a hatások ismeretének birtokában), mint mondjuk az "óvatos bördatörés ököllel".
Mindkettõ tetszhet is akár távolról, de korántsem, ha testközeli az élmény.

Mondhatnánk más példát is:

mondjuk a hobbim az (nevezhetjük rossz vagy káros szokásnak ill. szenvedélynek), hogy büdös és enyhén mérgezõ festéket fújogatok magamra. Ilyen hülye szokásom van, istenem, mi köze másnak ehhez...

Ja, hogy ezt a buszmegállóban is, meg a kávézóban is mûvelem?... mi köze ehhez másnak?!

Jaaaaa hogy másra is száll egy kis festék? Ugyan kérem, legyetek TOLERÁNSOK velem, hisz ez nekem tetszik, ez a szokásom, ne rekesszetek már ki ezért!

Jaaaaaaaa hogy rákapott sok másik ember is, népdivattá vált, és már minden 3. ember fújogatja a festéket a fejére, meg a körülötte lévõkre? Ugyan LEGYETEK MÁR TOLERÁNSOK velünk szemben, hisz ez már népszokás!
Miért nem fújogathatjuk akárhol, akármikor!? Ez diszkrimináció!

Ahogy a mondás is szól: "Egyél szart! Tízmilliárd légy nem tévedhet..."

Na hát valahogy így azért ugye kicsit más a dohányzással szembeni intolerancia a nemdohányzók szemszögébõl.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.02.14. 17:59

Tisztázni kellene,hogy mit jelent a kultúrált dohányzás. Egy nemdohányzó nézõpontjából az a kultúrált dohányzás ha a dohányos úgy füstöl, hogy másnak nem kell a füstjébõl szívnia. Ezt igen nehéz lenne megoldani egy buszmegállóban egy aluljáróban. Mitõl kultúrált dolog utcán, aluljáróban, megállóban, étteremben és WC-én dohányozni?
Mit takar a kultúrált dohányzás fogalma egy dohányos szerint?
NoCigi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.02.14. 17:59

Tudni kellene, hogy mit jelent a kultúrált dohányzás. Hol vannak a határai? Van aki a WC-én is dohányzik van aki csak otthon. Van aki csak buliból dohányzik van aki megszokásból. Mit jelent a kultúrált dohányzás? Hová tegyünk még hamutartót? Ahány dohányos annyi igény. Miért támogasson a társadalom egy társadalomra veszélyes tevékenységet?
NoCigi

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról