Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.10. 14:34

válasz Zsoltu hozzászólására:

Ennyi baromságot leírni 21 sorban...-mit mondjak nem semmi!!!!!!
Zotyi

HozzászólásSzerző: FeFe68 » 2006.08.30. 00:03

Én 15 évig bagóztam. Amikor 2004 húsvétkor emelték a jövedéki adót azt mondtam:
Nem fizetek több pénzt az ÁLLAM-nak.
Letettem, úgy hogy a Nejem a mai napig cigizik. Az elsõ 1 hónapban már reggel 04.00-kor fennt voltam, és a TV2-n sportot néztem. Teljesen kipihentem magamat. Én napközben nem igazán dohányoztam, mert azt tartottam, ha tárgyalni megyek ne büzölögjön az ember. Rágó meg nem mindíg volt nálam. Most többször elõfordul, hogy dohányos jön hozzám, és érzem, hogy az ajtónkban dobta el a csikket.
A mai napig nem gyújtottam rá, pedig a cigi kinnt van az asztalon. Sztem errõl teljesen senki nem szokik le úgy mint a drogról, csak esetleg van akaratereje megállni.
Én nem bántam meg, és remélem minél többen teszünk így.
Nyugaton már CIKI ha valaki dohányzik.
FeFe68

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.08.18. 16:10

válasz Zsoltu hozzászólására:

1 db cigitõl is lehet kimutható baj. 1 pohár alkoholos italtól is lehet kimutható baj. Általában nem tudnak kimutatni semmi elváltozást de azért ajánlom ennek a honlapnak az Érdekességek menüpontja alatt található irományt.

A legnagyobb baj az, hogy amíg az alkohol fogyasztója közvetlenül csak önmaga szervezetét pusztítja, addig a dohányzó a körülötte lévõk egészségét közvetlenül károsítja és szennyezi a környezetet.

Szerintem ez a különbség a kettõ között.
NoCigi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.08.18. 10:02

válasz fecogee hozzászólására:

Jajj már megint ez a demadód "akkor már ne is együnk" duma.
Kedves fecogee, a dohányzás bármilyen mértékben, bármilyen formában káros az egészségre. A világon nincs még egy olyan termék ami bármilyen fogyasztási módban (mennyiség,minõség,beviteli mód) KÁROS. Az alkohol nem ilyen, csak ha iszol mint az állat.
Ha elszívsz 1 db. cigit, már az is káros a szervezetre, az más kérdés hogy 1 db. cigitõl még nem lesz kimutatható bajod, mert az emberi szervezet tolerálja.
Nézz utána, milyen összetevõkbõl áll a cigifüst (fõfüst, mellékfüst azaz aki szívja és a környezete), milyen hatásokkal vannak ezek az anyagok a szervezetre, és aztán mondjál még ilyen magvaskakat.

A dohányzás egy idióta szokás, a józan ésszel ellenkezõ annak támogatása a dohánytermékek kereskedelmének engedésével, pláne a dohányreklámok engedésével.
Olvass bele a leszokásos topicba, 10-20 éves bagózás után milyen véleménnyel vannak a leszokók. Olyan dolgoknak örülnek, ami nemdohányzóknak a legtermészetesebb: fel tudnak menni az 5. emeletre is tüdõkiköpés nélkül, éreznek szagokat, ízeket, nem büdösek, stb...
Na errõl van szó, a fiataloknak jópofa a cigizés, semmi negatívum, semmi tünet (csak a költség), aztán pár év múlva döbbennek rá a cigi alattomosságára, arra hogy keményen rászoktak, már hiányzik a cigi ha 1 órát nem füstölt, megpróbál leszokni és HOPPÁ nem megy. Aztán egy rutin orvosi vizsgálaton a doki szól neki hogy ha akar gyereket, vagy csak úgy szimplán élni akarna, akkor talán most abba kéne hagyni. Jön a pánik, a tapaszvásárlás, biorezonancika, könyvek, stressz, dührohamok, visszaszokás, kudarc, önigazolások keresése hogy miért nem tudja abbahagyni.

Nagyjából ezt véded.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.08.14. 14:33

válasz fecogee hozzászólására:

Ha odasz*rik a házad falára, akkor feljelentést tehetsz garázdaságért és kártérítést fizetetthetsz. Ha valaki mellettem dohányzik, akkor nem perelhetem be és nem kaphatok kártérítést egészségrombolásért pedig a dráguló egészségügyi szolgáltatások miatt egyre aktuálisabb a téma.

Ha valamirõl kiderül, hogy mérgezõ vagy csak lejárt a szavatossága már be kell venni a polcokról. A dohánytermékek egyértelmûen mérgezõek mégis lehet árulni azokat...
NoCigi

HozzászólásSzerző: fecogee » 2006.08.10. 23:39

Sziasztok!

Érthetõ a nemdohányzók részérõl az indulat, de azért nem ennyire... Mindenkinek van szenvedélye, ami másokat zavar, netalántán káros az egészségre. Ha valaki alkoholista, valahogy nem tetszik ha odasz*rik a házam falára, dehát istenem, mit tehetek... és az õ máját is az adófizetõk pénzébõl kezelik... szóval azért nehogy már csak a cigaretta legyen a ludas...
másrészt megeszel milliónyi E vitamint, minden tele van mindenféle adalékkal, színezékkel, ami ugyancsak rosszat tesz az egészségednek, és ezeket úgysem tudod kikerülni... akkor már ne is együnk?
fecogee

HozzászólásSzerző: Edit79 » 2006.05.04. 22:25

Sziasztok!

Azt hiszem, a dohányosok gyakran érzik a megvetõ pillantásokat a nem dohányzók felõl. Gondoljuk át, jogos-e, és mit tehetünk...

Egy segítséget ajánlhatok. Ha már dohányzunk a lakásban, irodában, tisztítsuk meg a levegõt magunk után. Talán így tiszta lehet a lelkiismeretünk.. És elkerülhetjük a megvetõ pillantásokat, szúrós megjegyzéseket..

Írjatok, hívjatok, és segítek. Napi 130ft. Megér a család egészsége ennyit? Ugye igen?

[törölt tartalom]

*** Kedves Edit79, kérem tartózkodj a hirdetések, reklámok beírásától, tartsd be a Fórum szabályait.
- Moderátor -
Edit79

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.02.17. 16:28

válasz dogi hozzászólására:

Nemcsak a parlamenttel van baj. A Fõvárosi Közterület-felügyeletet megkérdeztem, hogy mennyi szemetelõ ellen intézkedtek. Az egész 2005-ös évben " A Fõvárosi Közterület-felügyelet Köztisztasági alközpontja az elmúlt évben közel 2000 esetben intézkedett a köztisztasági szabályok megsértése miatt. Tájékoztatom, hogy az egyes szabálysértések tekintetében nem vezetünk külön statisztikát az elkövetési magatartások szerint."
Tehát nem tudtak arra választ adni, hogy volt-e olyan eset, hogy a cigaretta csikk eldobójával szemben kezdeményeztek-e eljárást. De vegyük azt, hogy van eljárás a cigaretta csikk eldobálója ellen is. Ebben az esetben is elég kevésnek találom az évi kevesebb mint 2000 intézkedést. Ezért szemetes az utca és ezért is van az, hogy nem tartják be a jelenlegi nemdohányzókat védõ gyengusz azaz nem eléggé védõ törvényt sem. Egyébként valószínüsítem, hogy cigaretta csikk eldobásáért még nem intézkedtek.
NoCigi

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.16. 13:52

válasz NoCigi hozzászólására:

hát igen..az a parlamenti balhé elég elkeserítõ volt.
dogi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.02.16. 13:46

válasz dogi hozzászólására:

Pont erröl beszélek. Hivatali hozzállás kérdése. Nem is lenne drágább a jelenlegi helyzetnél. A szabálysértõt súlyos pénzbüntetéssel lehet súlytani és a takarítási és egyéb kárelhárítási költségeket is rájuk lehet hárítani. Irországban és más országokban is csak a súlyos büntetés a visszatartó erõ. Nálunk nincs következetes szabály betartatás és ez a különféle hivatalok vezetésének a hibájából ered. Meg abból, hogy több vezetõ is dohányzik és így nem is akarják betartatni még a jelenlegi szabályokat sem.
NoCigi

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról