Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.06.18. 09:34

Egyet értek. Nem kell a hőbörgés, rosszat teszünk a társadalomnak, viseljük a következményeket. Ha meg kellemetlen a szitu, hát változtassunk rajta, ha másként nem, akkor gyújtsunk rá csak otthon. Nekünk is jobb, ha nem non stop lóg a szánkba.
emoaron

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.05.27. 20:53

Előbb-utóbb lecseng ez a dolog és amúgy szerintem nem a nemdohányzóknak kell erre megoldást találnia, hanem a dohányosoknak, hiszen ők (mi) okozzák a "problémát".
csikoszebra

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.05.11. 09:11

Nagy poén, hogy most, hogy kirakták a cigiseket a szórakozóhelyekről (és azok nagy része be is tartja az előírásokat) most már az a baj, hogy miért dohányoznak az utcán...
emoaron

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.05.04. 11:12

Idegesítő szokásokból bőven akad ezen a világon, az tény...
csikoszebra

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.04.25. 12:24

Ha mindenki azt tehetné, amit csak akar borzasztó lenne a világ... Felteszem a kérdést, hogy akkor meg te mit képzelsz magadról, hogy az orrom alá füstölsz... Elég már a rinyálásból, ha kulturált módon folyt volna a dohányzás, csikkdobálás stb... akkor most nem tartanánk itt. Felőlem cigizzetek, leszarom, csak a képembe. A stressz levezetésnek meg sok ezer más módja is van. Az, hogy itt kommentelsz már egy jó trükk...
emoaron

HozzászólásSzerző: felháborodott » 2012.04.20. 17:32

Mit képzeltek magatokról,kik vagytok?Milyen jogon tiltanátok meg hogy úgy éljek ahogy jól esik?
Ez állítólag demokrácia!!!Talán lehet jogom úgy élni ahogy nekem tetszik,vagy ez diktatúra?
Kezdődik az új holokauszt?Holnap már rakjak ki emblémát?Mikor visztek táborba?Mert akkor készülök!!!!
Bizonyos megszorításokkal egyetértek,de ez már az üldöztetés szintjén van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha én egész életemben dohányzom,akkor sincs annyi káros hatása ,mint egy autónak egy nap alatt!!!!
Hogy képzelitek?50-év tudatos rászoktatást 1 nap alatt eltüntetni?
Én kórházban dolgozom és nővérszállón lakom,a kórház előtt búszmegálló...
Lehetetlenné tették az életem egy olyan szakmában ahol nem kevés a stressz.Már ezt sem tudom"a kollégáimmal együtt"hogy vezessem le.
Majd,ha a kedves anyukáddal üvöltünk,mert nem bírjuk a stesszt levezetni akkor ne csodálkozz...
Tudom egészségtelen a dohányzás,de egy demokráciában ,legyen már jogom eldönteni,hogy a saját testemmel mit csinálok.
Csak a kompromisszum a megoldás,de ami most folyik az már üldöztetés!!!!Tiltakozom a hátrányos megkülönböztetés ellen,főleg hogy a drog,az alkohol,stb.legálisan rmbolhatja az emberek testét!!!Ez nem számít ,persze nincs szaga!Talán tudatos felvilágosító programmal egy idő alatt le lehetne szoktatni az embereket a dohányzásról.
ehhez hosszú idő kell és nem tiltás!!!Lásd mi lett az amerikai szesztilalomból!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!444
Ezzel nálam ls sorstásaimnál csak azt értétek el:DAC ÉS AZÉRT SE.Valaholl van nekünk is jogunk,a saját testünkről rendelkezni,mert az nem köztulajdon!!!!!!!!!!!!!!!!!
felháborodott

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.04.17. 17:17

Én a munkahelyemen sokkal többet cigizek, mint otthon. Sőt otthon van, hogy eszembe sem jut kimenni rágyújtani. Nagyon sok munkahelyi kocadohányost ismerek.Ha stresszes a meló, vagy éppen túl unalmas, akkor a cigi a legkézenfekvőbb pótcselekvés sajnos...nem beszélve a munkatársak klikkjeiről. Szerintem sokaknak ismerős az a bizonyos "nehogy lemaradjak valamiről" típusú reakció. És akkor máris elszívtam 1-2-3-4 cigit...
csikoszebra

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.04.10. 13:06

A dohányosoknak tényleg egyfajta kiváltság az 5-10 perces cigi szünet. A nem dohányzóknak nincs ilyen jó kifogásuk. Kimenni és tenni 2 kört az iroda körül egyedül ballagva elég furcsa. A munkahelyi kocadohányosok tábora nem véletlenül ölt egyre nagyobb méreteket.
emoaron

HozzászólásSzerző: riari1 » 2012.01.24. 12:40

Sziasztok!
Egy németországi reakció a munkahelyi dohányzásra: http://informed.hu/betegsegek/betegsege ... hid=164721
Lehet, hogy nálunk is nemsokára így lesz?
riari1

HozzászólásSzerző: riari1 » 2012.01.23. 15:41

Én már 5 éve nem dohányzom. Attól tartok leginkább, hogy a dohányosok kirekesztése odáig fajulhat, hogy pl. nem fogják "ingyen" gyógykezelni azokat, akik szerintük a dohányzás miatt betegedtek meg. Mint ahogy felvetették, hogy annak a betegnek a gyógyszereit, aki nem működik együtt a kezelőorvosával (pl. nem szokik le az orvosi tanács ellenére az asztmás, tüdőrákos), az OEP nem támogatja majd a gyógyszerét. Jelenleg az egészségügy Mo.-on szolidaritásra épül, ez viszont egyértelműen azt jelentené, hogy ennek vége.
riari1

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról