Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Ha dohányos vagyok akkor kirekesztenek?

HozzászólásSzerző: dogi » 2006.02.14. 13:51

úgylátom voltak itt indulatok..
hozzászólok, mert úgysem olvassa senki. :)
sok éve cigizek, és mégis figyelembe szoktam venni másokat. kicsit strapás, de mûködik. nem gyújtok rá tömegben, és a csikkel is keresek egy kukát..stb
De szerintem nemdohányzó oldalról nagyon bután állnak hozzá a kérdéshez.. tegyünk fel egy egyszerû kérdést: Vajon van-e lehetõsége egy dohányosnak kultúráltan dohányozni? léteznek-e hozzá a feltételek? Nyilván nem.
egy másik kérdés: van-e értelme foglalkozni a kultúrált dohányzás feltételeinek megteremtésével? nyilván egyszerûbb lenne ha senki nem dohányozna, mert akkor nem kellene foglalkozni a kérdéssel. de az a helyzet, hogy tényeket nem lehet letagadni.. milyen feltételek is ezek? kuka az utcasarkon, járható járda, dohányzásra kijelölt helyek..stb.. azt hiszem ezek olyan dolgok amik a kultúrált élethez amúgy is szükségesek lennének..
mivel leszokóban vagyok engem már nemnagyon érint a dolog, de azért megjegyzem: egy probléma kezeléséhez kicsit több kell mint kimondani, hogy rossz és ujjal mutogatni a mumusra.. de persze várhatjuk a kánaánt amikor senki nem dohányzik, és akkor ezekkel a kérdésekkel ténylg nem kell foglalkozni..de hát addig álljál féllábon..
dogi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.01.31. 18:41

Gyönyörû példa a 2005-ös Hungaroring futam elcsúsztatása, hogy még megjelenhessenek a dohányreklámok. Néhány embernek jót hozhatott a konyhára a dolog. Nem nehéz kitalálni, kiknek...

A dohányipar bárkit megvesz kilóra, ha kell. Olyan összegekrõl van szó, hogy BÁRMI áron de megy és menni is fog a cigi gyártása és forgalmazása, annak ellenére hogy a józan észnek ellentmond a cigarettázás.

A dohánytermék talán az egyetlen dolog a világon, ami rendeltetésszerû használata mellett, gyakorlatilag mennyiségtõl függetlenül káros a szervezetre, és mégis szinte bárhol, bárki vásárolhatja. Nonszensz, nem?
Zsoltu

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.01.31. 16:05

válasz chop hozzászólására:

Akik irányítják az országot illetve a döntéshozók egyénileg különbözõ érdekcsoportba tartozhatnak. A magyarországi parlamenti pártok tagjainak többsége vagy dohányzó vagy egyéb érdekei vannak a dohánytermékekkel kapcsolatban. Vagy dohányzik is és érdekelt másképpen is a dohányiparban.
Ezért van ez a gyengusz törvény és nem az állami bevételek növelése miatt. Csak egy-két képviselõ rakhatná a programja mellé hogy "nem dohányzom és nem kapok támogatást dohányipari cégtõl" szöveget. De azt már lehet, hogy nem rakhatná ki "pártom nem kapott támogatást dohányipari cégtõl". Jó lenne ha esetleg lenne ilyen leíró adat a képviselõkrõl. Ez szerintem sokmindent elárulna. Ki mennyire gondolja komolyan a gyermekek védelmét! A passzív dohányzás áldozatai leginkább gyerekek!
NoCigi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.01.31. 15:52

Ha parkba megyek, akkor nem füstöt szívni megyek. Ha erdõbe megyek, akkor nem füstöt szívni megyek hanem a jó levegõt szeretném élvezni. Ha parkban mellém áll egy dohányos (tehát nem én mellé) vagy egy nyilt terü vasútállomáson (nincs autó) akkor is nekem kell(!) el mennem amikor én álltam ott elöbb. Ha csak nem akarom cigifüstöt szívni. De miért nekem kell tovább mennem mikor nem én ártok a másik egészégének?
A pedofilt nem sértésnek szántam hanem csak érzékeltetni akartam egy hasonlattal a problémát. Elsõsorban az egészséges ember egészséghez való jogát kell érvényesíten azokkal szemben akik a szenvedélyüket más kárára gyakorolják. Egyébként másik fórumon olvastam, hogy küzdesz a dohányzás ellen. Ehhez a küzdelemhez sok sikert kívánok!
NoCigi

HozzászólásSzerző: chop » 2006.01.31. 15:36

válasz Zsoltu hozzászólására:

Ennek ellenére úgy tûnik mégiscsak megéri neki...
chop

HozzászólásSzerző: chop » 2006.01.31. 15:30

válasz NoCigi hozzászólására:

Azért a pedofilt ne hasonlitsd a dohányoshoz, mindketten tudjuk, hogy nem azonos kategória a kettõ.
"Népligeti aluljáró, Ferenciek terei aluljáró"
Hát, igen. Ez valahol elgondolkodtató, mert én amikor közterület alatt konkrétan az utcákat, parkokat értettem, ahol - hacsak nem mész direkt nagyon közel a dohányzó egyénhez - nehezen válsz passzív dohányossá. Szerintem. Ezekkel az aluljárókkal alapvetõen az a gond, hogy beszorul a füst. És ez esetben valóban van létjogosultsága a tiltásnak. Megintcsak hangsúlyoznám: szerintem.
"Az engem nem zavar ha maguk közt csinálják, de más egészségét ne károsítsa senki azért mert valaki szenvedély beteg ne én legyek a jogfosztott..."
Errõl van szó.
chop

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.01.31. 14:12

chop,

az Állam a dohánytermékekbõl bejövõ plusz adó TÖBBSZÖRÖSÉT költi a dohányzás miatti egészségügyi problémákra, ill. az áttételes veszteségekre (kiesett munkaerõ, stb..).
Hogy 2x, 3x vagy még többször annyit-e, az már részletkérdés ebbõl a szempontból, de biztosan sokkal TÖBBET.
Az államnak IS ráfizetés anyagilag ez az idióta szenvedély.

Ettõl a ponttól kezdve a dohányosok mentegetõzése, miszerint "én mindent megfizetek a rohadt drága cigi adójával..." egy bullshit. Egy baromság. Egyszerûen nem igaz.
Téveszme, mentsvár a bagósok számára, hogy ha már értelmes dolgot (érvet) nem tudnak mondani a füstölés mellett, akkor legalább valamivel védekezhessenek. Csak hát nem igaz a dolog...
Zsoltu

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.01.31. 12:54

Egyébként az állam cigarettából származó nyereségre vonatkozó elképzelésedet cáfolja ennek a honlpnak a Gazdasági következmények menüpontja alatt található elemzés.
NoCigi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.01.31. 11:53

A perverz pedofil sem tolerálja ha egyik napról a másikra sittre vágják és nem hódolhat a szenvedélyének. Ki toleráljon? Továbbra is a nemdohányzó az egészsége rovására? Ma az folyik, hogy minden nap meggátolnak abban, hogy elfogadható levegõt szívjak. Népligeti aluljáró, Ferenciek terei aluljáró. Itt nincs autó és mégis büdös füstös levegõ van. Ma a dohányosoknak hol kell tolerálniuk?
Tehát szerintem ez nem a tolerancia kérdéskörébe tartozik.

A dohányzó ember nem tudja illetve nem akarja betartatni a nemdohányzók érdekében hozott szabályokat. Ezért nem tartatják be a vonaton és az éttermekben a szabályokat. Mivel akinek jogosultsága lenne betartatni õket az nem szól rá a nemdohányzó helyen dohányzókra és nem alakítat ki megfelelõen elkülönített dohányzóhelyeket. Ezért tartottam fontosnak a "tiszta" felügyelõ hatóságot. (Pl Egy narkós rendõrnek igen kényes lenne a dilert letartóztatnia.) Az elsõ lépésnek azért kell a közterületeknek lennie illetve a tömegközlekedési eszközöknek és állomásoknak, mert ezeket a nemdohányzók is kényszerüen veszik igénybe azonban étterembe, kocsmába elmenni nem szükségszerû.
Az állam finanszírozza az egészségügyi kiadásokat is. Az egészségbiztosításoknál a dohányzás díjtétel emelõ tevékenység.Én nem vagyok szakértõje a témának, de nap mint nap nekem kell kényszerûen "tolerálnom". Ezzel kapcsolatban nagyon jó és olvasmányos anyag található az alábbi linken.
http://health21.hungary.globalink.org/koal_menu_elemei/passziv_anyag.pdf

A kapitalizmusban sem lehet büntetlenül (de nálunk lehet) önpusztitásra buzdítani az embereket. De sajnos a dohányzás sem csak önpusztitó hanem másra is veszélyes. 700 Ft/ szabálysértés nem kevés egy kicsit? A sorozatos szabálysértésért emberek elöbb utóbb börtönben kötnek ki. A sorozatos tiltott dohányreklám miatt nem.

Ha tiltott valami, akkor az utcán nem fogják gyakorolni.(megfelelõ hatóság esetén.) Az engem nem zavar ha maguk közt csinálják, de más egészségét ne károsítsa senki azért mert valaki szenvedély beteg ne én legyek a jogfosztott...
NoCigi

HozzászólásSzerző: chop » 2006.01.30. 19:43

válasz NoCigi hozzászólására:

Valóban, szigorítással nagyon sok mindent ki lehet erõszakolni, de - ahogy már az elõzõ hozzászólásomban is utaltam rá - kíváncsi volnék Te hogyan tolerálnád, ha egyik pillanatról a másikra megtiltanák neked, hogy hódolj valamely szenvedélyednek. Biztos vagyok benne, hogy nem tetszene a dolog.

Azzal természetesen egyetértek, hogy más egészségét ne károsítsák a dohányosok, ennek azonban nem az az elsõ lépése, hogy közterületen tiltatom be a dohányzást, hanem a szórakozóhelyeken, vendéglátóipari egységekben, mert ezekben a létesítményekben a legjellemzõbb az átláthatatlan szmog.
"Az államnak nincs nyeresége a cigarettából. Nyeresége csak érdekcsoportoknak van, de az államnak nincs."
Miért, szerinted ki fölözi le a jövedéki adót? A dohánygyárak? Nem. Az állam. Innentõl kezdve az õ felelõssége, hogy a pénz, amit behajt hova kerül, mire fordítja. Az, hogy a fél ország korrupt nem hinném, hogy a kormány, vagy az állam hibája.
"Nehéz úgy állami pénzen "tudat alatt" beépíteni a fiatalok gondolkodásába dohányzásmentes életet, amíg a dohánygyárak "tudat alatt" dolgozzák a fiatalokat."
Hát, persze, hogy nehéz, de a kapitalizmus errõl szól: van egy termékem és azt mindenáron el kell adnom, máskülönben éhenhalok! És a dohányban igenis nagy pénz van, komoly lobbi folyik érte, Magyarország ennek csak nagyon kis piaca, tõlünk nyugatabbra még komolyabb harc folyik.

"Nem pedig dohányzó rendõrökre, közterületfelügyelõkre, kalauzokra na és legfõképp nem dohányzó népegészségügyi hatóságra."
Nem ezen múlik, Te sem, én sem, egyikünk sem azért gyújtott/gyújtana rá, mert a kalauz bácsi dohányzik! Az emberek 80-90%-a fiatalon kezd cigizni, közrejátszik a pubertás, kamaszkor, lázadás, haverok, stb. Ezt kéne meglovagolnia a dohányzás ellenes reklámnak, nem pedig tiltani a cigit. Semmit sem érnek el vele, a tiltott gyümölcs mindig édesebb.
chop

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról