Leszokást követő elhízás

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokást követõ elhízás

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 18:04

válasz Ancsa hozzászólására:

Mivel dolgozom és nálunk sajnos nincsenek már nagyszülõk hétközben 2 naponta szoktam fõzni. Így nem olyan megterhelõ. Hát ennyi.
Ancsa

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 18:00

válasz cichano hozzászólására:

Helló mindenki!

Nos, hazaértem és túl vagyok a vacsorán, úgyhogy most írok. Mi így élünk:Szépen fokozatosan rávettem a családom többi tagját a krémlevesekre. Amit úgye nem kell rántani és nem tartalmaznak vagy alig állati zsírokat. Bár a mangalica zsírja kimondottan jó. A tejszínt viszont felejtsd el belõle. Helyette inkább egy kis krémsajtot, tejet vagy keményítõt használj! Bár ennek az utóbbinak van egy kis mellékíze. A húsikat sütõzacskóban saját levükben sütöm. A sült krumplit és társaikat felejtsd el egy darabig, de a francia krumpli isteni és szintén alufóliában sütöm a saját levében. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szoktam rántott húst néha enni, de döntõ többségben ilyeneket fõzök. A cukrot minimálisra mérsékeltem, a kávét sem kívánom mióta abbahagytam a cigit. A lisztnél a teljeskiörlésût keverem fehér liszttel és rétes liszttel. Ha csak a teljeset használnád nem fognak a sütemények sikerülni. Lekvárt, befötett saját kezüleg csinálok és így minimális a cukor bennük. A vajaskrémet teljesen kizártam az életünkbõl, helyette a fözött krémeket részesítjük elõnybe. A nyers zöldségekbõl és gyümölcsökbõl igyekszem mindenkibe minél többet beletömni. Persze sok ásványvíz, rengeteg. A cukros gyümölcslevek és cola, fanta stb. nagyon ritkán kizárólag vendégségben vannak jelen az életünkben. Próbáld ki egyszer a házilag készült szörpöt. Össze se lehet hasonlítani a boltban kapható vacakkal. Néha azért hiányzik a csoki és nem tagadom 1-2 kockácska lecsúszik. A fagyi is a gyengéim közé tartozik. Ennél elõnybe részesítem a sorbet jellegûeket. Hát ennyi. Persze ez nem varázsütésre alakult így ki. Ezt te se várd el magadtól se mástól. Nagyon finoman is lehet, szinte észre se vették a pasik és már így is volt. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a párom is leszokott velem együtt, a fiam meg még csak 7 éves és SOHA nem dohányoztunk bennt a lakásban. Így nem volt passzív dohányos.
Ancsa

HozzászólásSzerző: cichano » 2007.08.24. 16:26

Oksa:))))))))))))
cichano

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 13:03

válasz riari1 hozzászólására:

Oké. Jelõlj meg, szívesen megismerlek benneteket. Cichano! Most a munkahelyemen vagyok, de ha hazaértem részletesen leírom, hogy hogyan szoktam megoldani.
Ancsa

HozzászólásSzerző: riari1 » 2007.08.24. 12:22

Na sziasztok fogyósok! Ma reggel én is a Gastroyal menüjét bogarásztam, nem tudva eldönteni, kezdjek-e megint Norbi updatezni (nekem sikeres volt, csak az epém nem díjazta!), vagy káposztaleves-diétába kezdjek? Valamit kell!!!
Ancsa, iwiw-en én jelöltelek ismerõsnek, mindannyian ott vagyunk egy csapatban, akik kb. februártól járunk ide a fórumba. Így megismerhetsz minket és mi is téged.
riari1

HozzászólásSzerző: cichano » 2007.08.24. 11:57

Jó ezt megfogadom! :-DDDD

Hát ha tudsz ilyeneket fõzni megértem. Nekem nem nagyon van hozzá energiám, meg barátnõm sem tudja megoldani, mert a párja nem szereti. Kétfélét fõzni minden nap meg elég strapás meló!

És akkor miket eszel? Van valamilyen taktikád?
cichano

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 11:47

Ja és nekem van digitális mérlegem, de nem ajánlom, mert a frász kapom, ha csak ráállok. Inkább ne vegyél.
Ancsa

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 11:45

válasz cichano hozzászólására:

Szia!
Ismerem õket, de én annak a híve vagyok, hogy azt szeretem megenni, amit én készítek el. Így tudom, hogy mi kerül bele. Hála istennek kertes házban lakunk telis-tele gyümölcsfával.Sajnos az a tapasztalatom, hogy ha üzletrõl van szó, akkor félreraknak mindent. A szomszéd fia a Béres Alexandránál dolgozott és mesélt egy két dolgot, hogy is megy ez "fitness országban"!Persze nem akarok beleszólni más dolgába. Kipróbáltam és sajnos eljött tõle az ekcémám. Van egy két fehérje, amire alergiás vagyok. Ilyen pl. a málna szõrében található anyag.Hát nem olyan egyszerû. De nem adom fel!!!!!!!!!!!
Ancsa

HozzászólásSzerző: cichano » 2007.08.24. 10:44

Oké én elhiszem neked! Ha az orvos is azt mondja meg pláne! :)) Én tényleg nem értek ehhez. de lehet nekem is kéne kicsit foglalkozni ezzel! bár még csak egy két kiló jött rám, de nem akarom hogy több is legyen. pontosan nem is tudom, mert nincs mérlegem!!!
Norbi kajákat ismered? Szerintem meg kéne próbálni!??
cichano

HozzászólásSzerző: Ancsa » 2007.08.24. 09:01

Szia Cichano!

Utánnaolvastam annak idején a témának, de az 1100 kcal-ás vagy az alatti étkezés nem jó, mert a szervezet nem a zsírt bontja le, hanem az izmokat, mivel éhezik. Sõt a belgyógyász orvosomat is megkérdeztem. Az én esetembe a normál bevihetõ kalória mennyisgég 2000-2200 kcal lehetne. Most próbálok olyan ételeket enni, amik serkentik az anyagcserét. Ilyen pl. az ananász. De csak az origi a jó, a befõtt nem. Próbáld ki te is Riari1.
Köszönöm a lelki támogatást. Ezt a problémát csak az érti meg igazán, aki maga is megjárta. Szép napot mindenkinek.
Ancsa

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról