Leszokást követő elhízás

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokást követő elhízás

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.10.31. 23:45

Egyik ismerősöm pár hónapja szokott le a cigiről, azóta ma találkoztam vele először. Hát szomorúan kell közölnöm a tényt, hogy bizony felszedett magára... De legalább a tüdeje biztos szebb lett. :D
csikoszebra

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.10.31. 00:56

napi 700 Kcal? jesszus, az baromi sok... :/
emoaron

HozzászólásSzerző: holdacska » 2012.10.30. 16:02

Hízni nagyon könnyű volt:)
Azt olvastam,alapból napi 700kcal-át éget a szervezet dohányzáskor hogy méregtelenítse magát.
Na,ennyit kellett volna mínuszban egy ideig.
De én plusszban vittem be ezt :D :oops:
De hogy happy and legyen a vége;2kg már lement. :) /Úgy,hogy nasi is maradt és nem koplalok,a szervezetem végre átállt/ :lol:
Eggyel kevesebb ok a visszaszokásra. :lol: :lol:
holdacska

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.10.29. 23:26

Na én holnaptól kezdem a leszokást, és ezzel együtt igyekszem minden testi reakcióm nyomon követni. Ha hízok megírom :D persze pontosa adatok szigorú elhallgatásával. :D
emoaron

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.10.26. 14:22

Javítanám előző kommentem. Tehát azt akartam mondani, hogy teljesen normális, hogy folyamatos jutalmazásokkal igyekszünk kompenzálni azt, hogy talán nem is vagyunk olyan elégedettek...
csikoszebra

HozzászólásSzerző: emoaron » 2012.09.29. 22:43

Ha nincs kit szeretnünk szeretjük magunkat... Ha nem szeretjük magunkat, próbáljuk elcsábítani magunkat minden földi jóval...
emoaron

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.09.25. 12:37

Hozzátenném egyébként, hogy szerintem teljesen normális a mai világban, hogy szeretjük magunkat, habár nem a legjobb eszközökkel csillapítjuk hiányainkat.
csikoszebra

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.09.21. 13:39

Az önjutalmazás félelmetes csapdájába kerültél ezek szerint te is kedves Lena. Sok sikert a következő állomáshoz.
csikoszebra

HozzászólásSzerző: Lena » 2012.09.04. 15:54

Sajnos a félelem nálam is jogos volt. Mindig figyeltem súlyomra, de soha nem voltam sovány, hanem átlagos. Hát most már elmondhatom, hogy a kövérek táborát gyarapítom .:-( Több,mint 5 hónapja szoktam le a dohányzásról,mert féltem a káros hatásitól. Sokszor hiányzik még most is, de úgy gondolom, hogy, h visszaszoknék, akkor már többet nem tudnám letenni, ezért inkább a súlyommal fogok valamit kezdeni. Nehéz minden visszafogni....,éppen elég volt, hogy nem dohányzom,nem hogy még ne is pótoljam egy kis nasival....Akkor már biztos kikészültem volna idegileg,de így meg viszonylag nyugodtan küzdöttem meg a hiányával. Érdekes, mert sokkal nehezebbnek gondoltam korábban a leszokást, ezért nem is fogtam hozzá 25 éven keresztül. Most meg egy éve készültem rá....,toltam a napokat, és egyszer csak eljött az én időm.:-) Ez év március 20 óta egy slukkot sem szívtam. Nagyon boldog lennék,hogy ezt meg tudtam tenni, ha nem lenne ott az a sok plusz kg,. Már csak abban bízom, hogy jön a nagy elhatározás,/mint a ciginél/ és vége a nasinak,édességnek és csökkenek a kilók. :-(
Lena

HozzászólásSzerző: csikoszebra » 2012.08.31. 21:13

Szögezzünk le annyit, hogy az elhízás félelme miatt nem leszokni, baromi nagy önbecsapás.
csikoszebra

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról