Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.01.08. 19:30

Neti nagy gratula... ;) De jó látni a kalkudat. :D
Egyébként,hogy érzed a tapasszal magad?
Reggel fel este le ?
Mostmár biztos,hogy sikerülni fog .
De jó így őrülök a te sikerednek :D
De azért mert szinte mindig velem voltál amikor én kezdtem nekem most olyan mintha ismét eggyütt kezdenénk. ;)
Szuper jó :)
Mindjárt 2 hét de jó :D
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: neti54 » 2018.01.08. 19:07

Sziasztok!
Ma esti állapot:
Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2018/01/01 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
7 nap, 0 óra, 3 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 140 db.
Az így megspórolt költség: 7840 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 0,14 kg. dohányt,

nem mérgezte magát 0.84 gramm kátránnyal és 0,7 gramm szénmonoxiddal.

A nikotint kivettem, mert valamennyi felszívódhatott a tapaszból, de spongya rá. :lol:

Most éppen eddig olvastam vissza:

[quote="hdsb"]Olyan nincs hogy ne sikerüljön nekünk!!Már annyiszor próbálkoztunk mind a ketten!!!!Most együtt kell hogy GYŐZZÜNK!!!!!!!

Győzni fogunk.
neti54

HozzászólásSzerző: neti54 » 2018.01.08. 12:33

Sziasztok!

Elcsábulni lehet, valami más irányba ;) . Nekem is eltelik az első hét lassan, de biztosan.

"Valaki hiányzik a táncból..." Hdsb! Tegnap olvastam a régi "beszélgetéseinket" :) . Akkor a most vagy soha jelige volt a menő, aztán megváltoztattam a "nem hagyom abba, amíg nem hagyom abba" mondásra.
Elkiabáltam az alvást, az éjjel kb. 1-2 óránként ébredtem fel, közte meg olyan álmaim voltak, hogy grrrr. Na, majd lesz ez másképp is.
neti54

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.01.08. 10:11

Szép napot :)

Casio ügyes vag gratula.De irigyelek ,hogy neked mehet még plusz súly ..Nekem is mehet de már csak lefele :)

Neti sem hízik szerencsések vagytok .Irigyelek beneteket.Nyárig csak lemegy ez pár kg feleslegem .Majd elkezdődik a tavasz meló a kertben remélem visszi a súlyt is : :lol: :lol:
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: casio30 » 2018.01.08. 08:05

Sziasztok,
jó reggelt mindenkinek!
Hát megvolt az első hét , ráadásul a hétvége is.
Remélem mindenkivel minden OK, senki ne csábult el a rosszra :D
Most jön a cukor+rágcsa korszakom ha minden igaz, de nem is baj: 5-10 kg elférne rajtam :D
casio30

HozzászólásSzerző: neti54 » 2018.01.07. 16:37

No, azért eszembe jut :mrgreen: , de elhajtom. ;)

neti54 írta:De lehet az kora tavasziidő is hozza az aluszékonyságot :) Tavaszi fáradság :)

Lehet a tavaszi idő, de lehet az év végi hajrá is lefárasztott. :D Nagyon gyorsan elszállt a közel 10 nap, szinte minden kedvenc ételt meg szerettem volna főzni/sütni.
Most jutott eszembe, hogy talán az első nekirugaszkodáskor voltak ezek a tünetek, viszont most tudatosult bennem, hogy milyen szerencsés vagyok, a kilókkal nem kell harcolnom, elkerülnek. ;)

neti54 írta:nehezen tudom magam rávenni :( :(
Ez helyett küldök Neked ilyeneket: :D :) :P Vagy itt, vagy máshol olvastam: aki eddig eljut, mindent el tud érni, amit akar. Elfogy az a felesleg is biztosan.
neti54

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.01.07. 16:15

Neti akkor hajrá ha végig tapaszozod meglátod eszedbe se fog jutni a cigi, 8-)

Mostmár nálam is jobb az alvás már nem kell altató.. De lehet az kora tavasziidő is hozza az aluszékonyságot :) Tavaszi fáradság :)

Casio HDSB úgye jól birjátok ?? Nincs megingás?!!!! ;)
Hds ,hogy állsz a kalóribázissal? Én még nem kezdtem el a tornát meg a kalóriát rákell hangolodnom több mint 1 hónap kihagyás után nehezen tudom magam rávenni :( :(
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: neti54 » 2018.01.07. 11:35

Sziasztok!

neti54 írta:gondolom ha nem is gyógyitható de legalább szinten tartható .

Igen, a COPD nem visszafordítható, de megállítható a rosszabbodás, elsősorban a füstölgés elhagyásával :P
Köszönöm a szurkolást (is) :), most úgy érzem ezt a hónapot végigragasztom. (megint akciós a tapasz :lol: )

neti54 írta:ismered a bőkkenöket ügyesen kitudod majd kerülni.

Legalábbis úgy gondoljuk, hogy ismerem. :P Most annyiban más, hogy levert, álmos vagyok napközben is, mondhatni könnyen elalszom, alig-alig ébredek meg, reggel meg kidobnám az összes ébresztőeszközt. 10 perces késleltetéssel szólnak, de a harmadik után is alig tudok kimászni az ágyból. Az igaz, hogy rásegítek citromfű-teával, meg Va.....na Harm...y kapszulával, de régen ezekkel sem ment az alvás. Magam részéről inkább vagyok álomkóros, mint kialvatlan ;)
neti54

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.01.07. 08:27

Szia Neti

Jajj Neti ezeket nem tudtam /hála az égnek ,hogy ebben a dologban tudatlan vagyok/,hogy igy müködnek gondolom ha nem is gyógyitható de legalább szinten tartható ..Nagyon vigyáz magadra és a tűdődre . :(

Valóban a gyerköc dicsérete minden felül ír... ;)
Inkább tapaszoz 2 -3 hétig is egész tapasszal csak sikerüljön megszabadulnod ettől a mocsoktól.Nagyon nagyon szurkolok. ;)
Gyöngyös

Köszönöm a törődést

HozzászólásSzerző: neti54 » 2018.01.06. 18:44

Kedves Gyöngyös!

Félévente kell menni ellenőrzésre a Tüdőgondozóba, akkor fújok legközelebb :) Lehet a doktornőnek is feltűnt, hogy 10 %-kal romlott a nyárihoz képest, van olyan érték, ami az elvártnak csak 46 %a, ez a nyáron 65 volt. Gondolom ezért küldött erre az újfajta vizsgálatra, amit 50 éven felüli erős dohányos és/vagy COPD diagnózissal élőknél végeznek. Kb. 2-3 hét múlva lesz eredmény. Biztos rendben lesz minden, hiszen nagy szüksége van rám a gyermeknek és a házikedvencnek. :) ;) (Tudod, amikor a biztonsági ellenőrzőkapu előtt még egy ölelés, és a köszönök mindent után, "csodás volt a meggyszószos marha" az mindent felülmúló érzés.)

Napi rendszerességgel poralapú szivókát :lol: használok, sürgős esetben pipát. Van salvus porlasztómasinám is, lehet azt is előveszem.
neti54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról