Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Violin » 2005.04.08. 23:05

Hali!

Elég nevetséges ha valaki teljes mértékben intoleráns mások véleményére és nem hajlandó még csak ésszerûen érvelni sem, csak ugyanazokat a dolgokat dobja vissza amit hallott valahol -hozzátartozik nagyon sajnállak ha mindent elhiszel, amit mondanak neked -Zsoltu ezt neked szánom. Maga a Forma 1 nem arról szól hogy van-e cigireklám vagy sem, ennek a hátterében óriási összegekrõl beszélünk, és arról hogy még mindig van Magyarországon futam. Ugye volt itt nálunk a Forma 1 guru pár éve tárgyalni az aktuális miniszterelnökkel és meghosszabítrották a szerzõdést x évre elõre, hogy rendezhetünk futamot. Valószínû hogy a háttérben pénzrõl, reklámokról volt szó. Hozzátartozik hogy a cigarettagyárak folyamatosan vonulnak ki a Forma 1-bõl. (A Ferrari a Marlboro-ról váltott a Vodafonra stb.) Jövõre már biztos hogy nem lesz hatalamas Marlboro felirat a futamokon.
Ezek azok a dolgok amit értékelni kellene.
Violin

HozzászólásSzerző: BitRider » 2005.04.05. 11:49

Index.hu cikk:
Bevált az ír cigitilalom
http://index.hu/politika/kulfold/doha0328/

Tanulságos. Kulturáltsági szint kell hozzá, ami nálunk ugye... :(
BitRider

HozzászólásSzerző: LacZa » 2005.04.05. 10:30

válasz BitRider hozzászólására:

Biztos nagy feszültségeket fog okozni... a dohányosok körében.
Viszont pont a fiatalok miatt kellene meglépni, mert úton-útfélen ezt látják "követendõ példának" a "nagyoktól".
LacZa

HozzászólásSzerző: LacZa » 2005.04.05. 10:22

válasz János hozzászólására:

Szerintem az elhatározáson van a hangsúly. Próbálkozhatsz bármivel (tapasz, terápia, stb.), szerintem egyik sem ér semmit, ha nincs komoly elhatározás. Csak rajtad múlik abba hagyod-e. A többi csak körítés.
LacZa

HozzászólásSzerző: János » 2005.04.04. 14:58

válasz kata!! hozzászólására:

Szerintem a magnetoterápia a leghatékonyabb módszer. Csak elhatározás és a terápia kell hozzá. Ajánlom a bioexpress.hu oldalt a leszokáshoz, illetve az egészséges életmódhoz.
János

HozzászólásSzerző: János » 2005.04.04. 14:53

Azt gondolom az emberek különbözõ okokból szoknak rá, azonban egy dolog miatt nem tudják abbahagyni. Ez pedig az, hogy a nikotin függõséget okoz.
A függõség pedig nehezen leküzdhetõ dolog. A legtöbb ember nem akar küzdeni önmagával. Inkább dohányzik.
János

HozzászólásSzerző: kancler » 2005.04.03. 23:13

válasz Zsoltu hozzászólására:

Az ilyen érveléseket és érveket nagyon szeretem.
kancler

HozzászólásSzerző: kancler » 2005.04.03. 23:10

válasz Mackó2004 hozzászólására:

Szeinted miért érdemes?
Rád vagyok kiváncsi.
kancler

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2005.03.31. 10:50

válasz kancler hozzászólására:

Tévedsz, ilyen magvas "okosságokra" nincs mit reagálnom.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: kancler » 2005.03.31. 09:16

válasz Zsoltu hozzászólására:

Nézd Zsoltu!
Nem romlott meg az egészségem,
Nem ijedtem be,
Nem köhögtem brutálisan.
Akkor miért? "Mert hülye azért nem vagyok". Szivat az állam ahogyan csak tud. Annyi adót ver rá a cigikre, hogy az iszonyatosan megadóztatott nettó pénzem után, már nem akartam a hülyéjük lenne azáltal, hogy az még jobban túladóztatott dohány termékeket megvásároljam.
Azért, ha a leveledet megnézed, láthatod, hogy mennyire a hitrendszered vezetett az írásban. Nem kérdeztél, hanem a beléd szajkózott ostoba közhelyekkel ugrottál nekem. Amire hivatkoztál lap, az úgy butaság ahogyan van.
A kereskedelemben csak olyan dolgokat tudsz vásárolni, amik legalább annyira károsak az egészségre mindt a cigik. Gondolj bele. Mennyi kemikáliával megtömött élelmiszert fogyasztasz, miért vagy allergiás, miért vagy kövér, miért vagy kiborult? A cigi miatt? Nem. Mert félretájékoztatnak és ál ellenség ellen harcoltatnak, csak hogy ne zavard a koncepciójukat.
Úgy látom, még folytatjuk. :-)
kancler

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról