Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: dasette » 2005.06.15. 20:59

válasz tundy hozzászólására:

Sziasztok,
most tévedtem elõször az oldalra és kishíján azonnal pánikszerûen továbbálltam - miért? Miféle stílus ez a 90%-ban tilalomfákból álló erdõ? -Próbáljátok egy 40 éve(sajnos) dohányzó(függõ) ember szemével olvasni ezt a rettenetet!- MEGTILTOM! MEGBÜNTETEM! KITILTOM! BETILTOM! KÖTELEZÕ! ELTILTOM! Egy cikket sem találtam:Segítsünk rajta! Olyanok filozófálnak és tiltanak, akiknek anyuci cipóra verte a száját, mikor elõször a bagós haverokkal együtt meglátta? Ezzel az ütemmel rövidesen falhoz is állítanak bennünket, csak még a tiltózsenik sarkában loholó állambácsi(a legtöbbet nyerészkedik rajtunk) elõbb még kirázza belõlünk az utolsó forintokat is cigiár, vagy büntetés formájában. Szép - térdig ér a "demokrácia" meg a sok süket duma a "diszkriminációról" - vagy kimentünk a divatból? A "trendi" ma a drog. Szokjunk át? Ugyanolyan ifjú balfácánok kerülnek bele, mint mi annak idején. Gondolom ma ugyanúgy lenézik a többiek, aki velük együtt nem kap be 1 dilibogyót legalább a disco elõtt. Nem irigylem, de a se..ük ki van takarítva közpénzbõl, hogy le tudjanak szokni. És a miénk? Mi évtizedek óta egyre borsosabb árat fizetünk az elsõ botlásért. A drogos csak a mafiát hízlalja - vagy állambácsinak így is jó? - Jobb, ha nem feszegetünk homályos összefüggéseket, nem is kérünk sokat:némi együttérzést, netán ha jutna ránk is a befizetett milliárdokból? Ehez ki mit szól? Köszönöm a türelmeteket!
dasette

HozzászólásSzerző: franci » 2005.06.13. 10:16

Én csak pár szót szeretnék magamró: most 53 éves vagyok, kivették a jobb tüdõmet rák miatt. 17 éves korom óta dohányoztam, az utolsó 10 évben napi 2-2,5 csomaggal, igaz, light cigit szívtam. Tudom, hogy a rákhoz sokminden kell, de azt is, hogy a cigaretta nélkül nem jött volna össze.
franci

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2005.05.30. 14:00

Vajon milyen motiváció játszik be a döntéshozóknál, hogy képesek ilyen ocsmány törvénymódosításra is, csak hogy a mehessenek tovább a bagóreklámok a Forma1-en? Még az EU szabályokra is köpnek.

Tutti nem a motorsoport iránti elhivatottság vezérli õket, sokkal inkább egy kézzelfoghatóbb motiváció lehet... LÓVÉ, bele a zsebecskékbe.
A dohánygyár megvesz mindenkit, kilóra, milliárdokról van itt szó kérem.

Azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy HA AKARNAK, ne találnának a magyar F1 futamokra más fõszponzort? Dehogynem lenne, akár kólacég, akár autós cég, akár informatikai multi, van bõven pénzes cég, ha kell.

Azzal rémisztgetik a népeket, hogy különben elmarad a magyar futam. Ez akkora hazugság, mint Gyurcsány_i_ riogatása az országba özönlõ ún. erdélyi magyar ingyenélõkrõl, ha megkapták volna a kettõs állampolgárságot.
Bullshit a javából.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: tundy » 2005.05.25. 17:35

válasz kata!! hozzászólására:

SZiasztok!igen en is dohanyzok de ugy gondolom hogy kell legyen olyan megoldas ami orvosok nelkul is mukodik!
Barkinek sikerult orvosok nelkul kerlek irjameg! van otletetek?
tundy

HozzászólásSzerző: Vigyázz kajakos » 2005.04.28. 16:13

Mindenhol ezt látják a kissrácok van vagy 13-14 éves és már rakja neki mert nagylány meg nagyfiú ,múltkor eveztem és látom a kis kemény gyereket cigizik ! Szolidan közöltem vele hogy gyújtson rá még egyre az a tuti és akkor lehet egyszer õõõ is olyan egészséges lesz mint faterom ! komolyan .... Ez meddig fog így menni megmérgezzük saját magunkat a következõ nemzedékeket. Ez hova vezet mindez? Nem értem manapság az embereket. az nem megoldáshogy elfordulunk ,de sajnos Magyarországon ez a divat ez a nyerõ nem az egység, a segítség ,a ráhatás nem az luxus ! a szörnyû mindenben ez van politikában , családokban . mindenhol a széthúzás nem ismeri fel senki hogy mindannyian ugyan arra tartunk ... lehet elõrehaladni anélkül is ha nem vesszük semmibe a másikat azt aki nem akarja nyelni a füstöt !

:(
Vigyázz kajakos

HozzászólásSzerző: János » 2005.04.28. 13:35

válasz LacZa hozzászólására:

Egyetértek azzal, hogy az elhatározáson van a hangsúly. Csak nem mindegy szenvedsz-e a leszokáskor jelentkezõ elvonási tünetektõl, vagy nem. Ha szenvedsz, akkor kell segítség, mert újra rágyújtasz különben.
János

HozzászólásSzerző: János » 2005.04.28. 13:32

válasz york hozzászólására:

Szerintem mindenki így kezdi. Mivel nem vagyunk egyformák kinél elõbb, kinél késõbb, de tudományosan kimutatott tény, hogy a cigarettában lévõ anyagok függõséget okoznak. A függõség pedig betegség. Minden dohányos élvezi ha rágyújt. A következményeit azonban nem annyira. Szóval csak idõ kérdése, és csak nehezen, aztán egyáltalán nem tudod megállni, hogy ne gyújts rá. Azt javaslom ne várd meg. Inkább élvezd újra a partneredet :)
János

HozzászólásSzerző: york » 2005.04.19. 21:07

Kedves mindenki

Megerte a dohanyosok problemajat, csakepp szamomra flfoghatatlan. Magam is dohanyzom, nagyon jo erzes. Nincs jobb egy jo szex utani ciginel... Denalam ez nem fuggoseg. Ha kivanom, elsziovok napi egyet otot, max. Es ez van 2 eve es eszem agaban sincs leszokni. Miert? nem vagyok a rabja. Kiprobaltam, hetegik nem kartam es nem is kellett a cigi, tehat akarat es onuralom kerdese. de ha nem vagytok rabjai csupan elvezeti cikk akkor semmi gond. Hiszen barmi karos... ugye, ebbe ne menjunk bele. Aki szeretne, szokjon le, en elvezem...
york

HozzászólásSzerző: kancler » 2005.04.11. 14:55

válasz Zsoltu hozzászólására:

Nocsak, nocsak!
Fegyvered lenne, még lõnél is. Ugye?
Kár, hogy itt nem lehet sípolni és fobolni, mert akkor még a computer hangjátis ki kéne kapcsolnunk.
Szerintem te rossz fórumra tévedtél.
Sajnállak!
kancler

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2005.04.10. 23:53

válasz Violin hozzászólására:

Ha valaki azt mondja, hogy a dohányzás nem is káros... - nos az szerintem elmebeteg. Nincs rá több érv, nincs értelme ilyen klinikai esettel vitázni, csak idõpocsékolás. Ennyi.

Forma-1 (azaz Formula 1):
Persze hogy a pénzrõl van szó, sosem mondtam mást. SÕT! CSAK a pénzrõl szól az F1, semmi másról. Sportnak már nemigen nevezhetõ, mert a csapatok anyagi helyzete gyakorlatilag megpecsételi a helyezésüket. Tehát nem is sport, inkább tisztán business. De ez offtopic.
Ami a lényeg, hogy elvileg már most sem lehetnem dohányreklám, mert az eü. miniszter kimondott ellenzése ellenére is engedélyezte Kóka, illetve baráti köre. Nyilván nem véletlenül...
Elsüthetném, hogy ismét nyert a bankárkormány, de ez már lejárt lemez, annyiszor és oly gusztustalanul így van ez, naponta láthajuk és szívhatjuk az eredményét. Aki ezt nem látja, az vak mint Stevie Wonder.

A kérvény beadását annyira késõre hagyták, hogy már esetleg elmaradt volna a magyar F1 futam, mert nem lett volna új nagyszponzor. Az F1 futam elmaradása meg népfelkelést okozott volna (joggal), ezért ez egy ocsmányul kitalált, kierõszakolt döntés volt. Láss a hírek mögé, mielõtt okosat akarsz mondani... le volt ez sakkozva, szerintem túl sok szakmabelit nem is lepett meg, persze annak ellenére még bicskanyitogató az egész. Neked persze nem, mert te nem látod a fától az erdõt - ezek szerint.
Zsoltu

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról