Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Hiteles » 2018.11.24. 06:22

Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2017/10/23 20:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
1 év, 1 hónap, 0 nap, 10 óra, 21 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 9900 db.
Hiteles

HozzászólásSzerző: csubi » 2018.10.31. 00:23

Szevasztok Hiteles és, mindenki.
Hiteles, nem számít ki és hányszor ugrott neki, hogy letudja tenni ezt a mocskot, azt sem kellett volna, hogy mindig más legyen a neved, hisz egymás között voltunk, vagyunk.Összekovácsolt bennünket a közös cél, mert mindannyian szabadok akartunk lenni.Már neked is sikerült, tehát te is benne vagy a 3%-ban Gratulálok! Nagyon nagy szó ez, Akkora önbizalmat kap az ember saját magától, hogy még ing gombok is csak úgy pattognak le. :)
Azt írtad sokat olvastál a szokásaimról,, igen én is azon agyalok, ki kellene másolni és nyomtatni és újra vissza olvasni esetleg füzetbe és csokorba szedni. Szerintem ezek az igazi és őszinte érzések,,, nem voltak szépítve,nem hamisak, csakis az akkori és valós érzések , melyeket akkor éreztem, Azt viszont sosem fogom elfelejteni, hogy három hónapig az ágyam volt az életemben a biztos pont, mert más minden olyan volt mint ha kivülről nézném ami velem történik.
Örülök, hogy benéztem,, örülök neked is, és mindenkit beszélj le, aki már elkezdte ne adja fel, mert nem biztos, hogy ujra elkezdi. Emlékszel,, nem vagyok senkinél külőmb, igy mindenkinek sikerülhet. Szép és dohánymentes napokat kívánok,

Csubi= Nő
csubi

HozzászólásSzerző: Hiteles » 2018.10.30. 16:05

[color=#000080]Szép napot!

Csubi örülök,hogy írtál.Már azt hittem a "RÉGIEK" közül egyedül maradtam így a vége felé :)Csubi sokszor de sokszor olvastalak mondhatni kiolvastam a leszokásod :D :D :D :D

Nettinek külön köszönet,hogy az elején itt volt velem és lelkileg támogatott.HDSB -nk meg annyira örültem,hogy itt van olvastam azért is írtam ,hogy "ismét" együtt kezdjük....HDS azért életjelet küldhetnél mert a babához szeretnék GRATULÁLNI.

Nagyon küzdöttem. D de túl vagyok az 1 éven :)Utólag már mosolygok magamban,hogy ennyi nickel voltam de szégyeltem magam,hogy mindig vissza és vissza 3-4-7- hónap után.

BOZAX -VISSZATÉRŐ- GYÖNGYÖS ======= Hiteles Nagyon vicces :lol: :lol: :lol: :lol:

Akik kezdik érdemes mostmár csak elöbukkan a semmiből a cigi szele és ennyi de az igazság az még mindig nem utálom a szagát :) Mostmár csak azt az időt várom :)

Sok sikert mindenkinek

ATYAÉG!!!! Soha nem hittem volna ilyent másolok :)
[/color]
dohanyzas.hu

1 év, 0 hónap, 6 nap, 20 óra, 3 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 9275 db.
Hiteles

HozzászólásSzerző: csubi » 2018.10.28. 20:45

Szóval , napok óta gondolkodtam, hogy ha lesz pár percem benézek hozzátok.
Mutatok egy kis kalkút, de ez nem az igazi, csak kb, mert sajnos nem tudtam már, vagyis nem emlékszem vissza a cigi akkori árára, és így nem olyan pontos de nem is az a lényeg, hanem az eltelt idő.
dohanyzas.hu

2009/04/29 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
9 év, 5 hónap, 28 nap, 23 óra, 23 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 69360 db.
Az így megspórolt költség: 2 482 357 Ft
Szóval,Lányok Fiuk, Nagymamák, Nagypapák, én megcsináltam. Nagyon boldog vagyok, és csakis ostorozni tudom magam, hogy ezt a szörnyeteget szívtam. Három hónapig az életemben a biztos pont az volt amikor ágyban voltam. Egy normális gondolatom nem volt, :D cigi nélkül. :D :lol: :lol: :lol: bizony ez így igaz. Természetesen már vannak okos gondolataim, sőt. :lol:
És most, felszabadultan vidáman élek, a bűzrúd nélkül. Aki a három hónapot már kibírta, ne gyújtson rá, mert nem biztos, hogy ismét elkezdi. Picit vissza olvasok, kik vannak, Hitelest látom Üdv kedves barátom.
csubi

HozzászólásSzerző: csubi » 2018.10.28. 20:25

Szevasztok ! Régi Barátok..
csubi

Gratuláció :)

HozzászólásSzerző: Hiteles » 2018.10.23. 18:36

Gyöngyös Gratuláció :) :) :) Én mondom megérdemled :) :)
Hiteles

ÉV FORDULÓ

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.10.23. 18:33

Halihóóó....Sálálálálá :)

dohanyzas.hu

1 év, 0 hónap, 0 nap, 0 óra, 00 perc.

Gratulálok magamnak.Nagy úttat tettem meg .

Nem is gondolnátok mekkorát .Nem nem vagyok öntelt csak megfogadtam az első napokban ha elérem az 1 évet amit persze én magam se hittem el .megvallom őszintén még abban sem voltam biztos,hogy 3-4 hónapot kibírok.Aztán eljött a 4 hónap .Nagyon büszke voltam bár az igazat megvallva majd meghaltam 1 cigiért. Aztán minden nap csak 1 napot adtam ne tedd felesleges megint csalódás és eljött így az 5 hónap na ott már kevésbé volt kísértés fél év után kezdett könnyebb és jobb lenni. csak elvétve kap el de legyintek és ennyi valaki írta mint egy nyári emlék úgy suhan el és valóban. 1 év .... leírhatatlan boldogság....! De tudom még nagyon is észen kell lenni nincs csak 1 száll mert kezdhetnék mindent .... vagy folytatnám az újabb leszokást :D Sokszor megakartam írni ki vagyok de tettem egy fogadalmat magamnak ha elérem az 1 évet bevallom :) Néha alig birtam ki :D :D :D

Vallomás!:!!!!!! GYÖNGYÖS = HITELES

Sok sikert mindenkinek aki úgy dönt belevág 2009-től többet voltam leszokási korszakban és sikerült elérnem az 1 évet mégha 9 évembe is került :)
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: Ganzember » 2018.10.13. 12:05

dohanyzas.hu

2012/04/02 05:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
6 év, 6 hónap, 11 nap, 8 óra, 4 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 71550 db.
Az így megspórolt költség: 3 841 105 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 71,55 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 143,1 gramm nikotin,
nem mérgezte magát 429.3 gramm kátránnyal és 357,75 gramm szénmonoxiddal.
Ganzember

HozzászólásSzerző: Anonimus123 » 2018.10.12. 18:44

Sziasztok.
Nem vagyok szakember, viszont megosztanám veletek az én egy hetes tapasztalatomat és jövendőbeli tapasztalataimat (ezt a későbbiekben).
27 éves vagyok. 8 évig voltam aktívan dohányos. Egy hete úgy döntöttem végleg szakítok rossz függőségemmel a dohányzással. A helyzet az hogy számomra a dohányzás nem a puszta nikotin függőséget jelentette, hanem az élvezetet az aroma iránt. Amikor tehettem mindig rá gyùjtottam. Lehet az utóbbi időben már 2 dobozzal is elszívtam, sajnos nem számoltam.
A döntésemet hamarabb hoztam meg 2 nappal amikor a nikotinos rágót megvettem a patikába. Az egészet a férjem vírusos torokgyulladása váltotta ki, mivel ő már nem kívánta. Ezáltal nekem adódott egy lehetőség hogy leszokjam és páromat ezen az úton tartsam.
Az első nap nem volt olyan rossz, a második sem a harmadikhoz képest. Erős vágyam volt a dohányzás iránt, nem a nikotin hanem a cigi szívása iránt. Éjjel fájt mindenem. Hőingadozásaim voktak. Alig tudtam aludni. Nappal elég kötekedő voltam higgadt természetem ellenére.
A 4. napon az egyik ismerősöm megkínált egy cigivel, hát elfogadtam. 2 slukk, és akkor jöttem rá hogy nem kell. Nagyon undorító volt a szaga és az íze is. Tudni illik én vissza szoktam lépni a bizonytalan dolgaimhoz hogy ne örlődjek rajta. Ez is szerencsésen dőlt el. Ezen az éjjelen is nagyon fájt a hátam és köhögtem.
Az elkövetkezendő 3 napban is van egyfajta vágyam, de eszembe jut a kellemetlen élményem és bekapok egy ropit vagy iszom egyet. Ja! Mióta a 4. Napon kellemetlen volt a cigi azóta nikotinos rágót sem ettem.
Nem fogok hazudni, nem könnyű. Főleg ha az ember nem csak nikotin függő hanem aroma függő is. De!
Nem szégyellem magam nem dugdosom a kezem hogy valyon cigi szagú-e. Egy csomag rágóval a számban jártam minden hpva napi 3 fogmosás mellett és úgy sem mertem az emberekkel egy méternél közelebb beszélni, most: felszabadultabb vagyok és elég napi 2 fogmosás rágó meg csak a cigi elleni harc miatt kell. Csökken a kiadásom. Heti 4000ftot spórolok meg a kitartásommal. A nagy családomban én leszek az egyetlen aki nem dohányzik. Több időm lesz a gyerekeimre is ezáltal. Nincs játék közben cigiszünet.
Nagyon nehéz de ha csak a jó dolgokra gondoltok sokkal könnyebb. Sok sikert mindenkinek!
Sziasztok!
Anonimus123

Mindjárt év forduló :)

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2018.09.26. 15:22

[b]Hahóóóóó :)

Akkor kalku

dohanyzas.hu

11 hónap, 2 nap, 20 óra, 19 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 9099 db
[/b]