Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re:gratula!!!

HozzászólásSzerző: neti54 » 2017.11.15. 15:09

Igen!!!! Jár a keksz :D . Ó, hányszor voltam így, meg biztos leszek is. Tényleg csak annyit érnénk el, amit írtál. Carr könyvét többször olvastam és hallgattam is. Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy nem mondunk le semmiről, hanem nyerünk. Időt, pénzt, egészséget. Csak néhány hetet, hónapot kell kibírni. Ezt már nem én gondolom hozzá. A régieknek ez nagyon ment, jó értelemben vett irigyseggel gondolok rájuk.
neti54

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2017.11.15. 14:37

Halihóóó.

Hát nincs unalom néha sok ...De köztudott nagyy állatvédő vagyyok :)

Igen nem lenne rossz ha jönne Böbe.....De gondolom már ittis járt hiszen a link bent van.

Ma 2 dik nagy" Stressz ért" :o

Ezidáig reggel 9-től nem volt Netem. Máskor ha bármiért elment a net vagy valami olyan ért ,hogy ..... Nem ment fel az agyam nem voltam ideges és legfőképpen nem nyúltam a cigiért. Sokszor volt azonnal ha bármi olyan dolog volt ami kizökkent a megszokott életvitelemből azonnal nyúltam a cigiért.Függetlenül,hogy éppen elnyomtam vagy leszókóban voltam ...!!Azonnal a CIGI volt az első nem érdekelt semmmi.Ma pedig simán volt egy pont amikor megkívántam" mikor beakartam jönni a fórumra olvasni és még mindig nincs net..."EZT tudtam mondani"""Gyöngyös az egy cigi pont arra lenne jó,hogy büdős legyél -köhögj-lelkibeteg legyél-és holnap megint csak egy szál kellene.
MOST ESZMÉLETLENŰL BÜSZKE VAGYOK MAGAMRA!!! Mint ahogy a fiam mondaná ANYÁM JÁR KEKSZ :lol:
Gyöngyös

Re: Mesterhármas (?)

HozzászólásSzerző: neti54 » 2017.11.15. 11:29

Szép napot!
Köszönöm a jókívánságokat. :-) Csupa móka-kacagás lehet ennyi kedves háziállattal :D , meg persze óriási felelősség az öröm mellett.
Házunkban is volt egy gyönyörű goldie, sajnos ő is korán ment el májbaj miatt.

Este óta az jár a fejemben, hogy ha Böbe "átnyergelne" ide, meglenne a mesterhármas :D , vagy három a kislány ;) , vagy egyéb csodacsapat.
neti54

Kutyusok

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2017.11.15. 08:03

Jó reggelt !

Neti valóban egy doboz egy kg hús ...IIgy még belesem gondoltam :lol:

Kiskutyádnak gyógyulást bár nagyon "szép korú"'! Nekem is van egy "öregúr"Berci 14 éves .Ő is már kezd vaksi meg süket lenni. :cry: De mellette van még egy 9 éves keverék németjuhász és egy 5 éves Puli kutyám.... meg 4 macska :) Elvagyunk látva állattal :)
Volt egy Golden is ő is 9 éves volt de sajnos nyáron elkelett altatni mellrákos volt :( Tudom mit jelent egy állatról gondoskodni...Ezt elmondani nem lehet csak csinálni és átérezni mit jelent egy aggódás értük.A Goldent és az öregúrat örököltük mama kutyái voltak...sokan azt mondták altassuk el vagy adjuk menhelyre na én azt nem tudtam megtenni.Mindig úgy örültek ha mentünk a mamihoz nem lett volna szivem.Igyis nehéz volt a Goldent a mai napig nem tudom túl tenni magam....! !!
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: neti54 » 2017.11.14. 17:10

Gyöngyös írta:Jobban szeretek énis itt lenni mint ahogy már írtam is visszaolvasva sokkal jobb társaság van volt és lesz itt

Amíg nem jönnek a többiek, elbeszélgetünk ketten. :D A pénz is nagyon húzós, épp ma villant az agyamba, hogy 1 kiló hús 1 doboz. :mrgreen: Használd egészséggel az új bakancsot, én is bakancsos vagyok, azt mondta a fiam a dr M...s korfüggetlen, hozott is a nyáron egyet, alig vártam, hogy olyan idő legyen, hogy beleugorjak. Áprilisig nem is veszem le. + van nekem egy mindjárt 16 éves kutyácskám, sajnos nem egészséges, de gyógytáppal, meg mindenféle táplálék-kiegészítővel hozza a formáját. Az utóbbi 1 évben nagyon sokat gondolok arra, hogy milyen cudar lehet neki, mindig ugyanazt eszi, közben a konyhába meg érzi az illatokat. Mi ez ahhoz képest, hogy nem mérgezhetem magam tovább, és nem égetek el naponta ezer forintot, meg az aprót.
neti54

Cigipénz

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2017.11.14. 16:52

Neti örülök,hogy teis igy látod.Nem szeretem pont ezen okok miatt azt a fórumot mert valóban nem eggyüttérzés van """hanem tuti amit én csinálok az a jó """"Jobban szeretek énis itt lenni mint ahogy már írtam is visszaolvasva sokkal jobb társaság van volt és lesz itt mint a másikon.Itt megértést láttam""

Látod minden rosszban van valami jó :) Igaz bosszantó a billentyű de lett egy új és vajon miből???? A cigire nem költött pénzből :!!!!Ma énis elköltöttem amit eddig gyűjtöttem megajándékoztam magam egy frankó téli bakanccsal szoknyához nadrághoz pont jó !!:) Jöttem haza az új cipőmmel és BOLDOG voltam,hogy nem a háztartáspénzből vettem hanem a cigi pénzből.Nem tudom leírni mit éreztem de nagyon jó volt :D
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: neti54 » 2017.11.14. 15:59

Gyöngyös írta:Jók vagyunk

Köszönöm, hogy megelőlegezed a többesszámot :-) Kullogok szép csendben Utánad/Veled. Valóban sajnálatos, hogy ez a fórum ennyire pang. Csak nem a "párhuzamosok..." mondásról ismertél fel? Ott talán többen írnak, de annyira nem pörgős az sem, mint a kezdetekben. Ritkán is írok, mert általában késremenő viták alakulnak ki a "nincs elvonási tünet, csak bebeszéled magadnak" kitétel miatt. Hiszen annyi mindenben különböznek emberek egymástól, miért éppen a leszokás útja lenne egyforma. Nos, itt viszont jól meg tudjuk beszélni kinek hogy telnek napjai.
Gyöngyös írta:Godolom már teis tudod az akadályokat venni.Majd csak túl leszünk az "Agyi" dolgokon is

Szerintem is sokat segít a tapasz a kezdeti időszakban, közel 5 évtized után nekem nem megy csak úgy hipp-hopp mindent elhagyni. Megkezdtem a második doboz tapaszt is.
Sokba került a gép melletti kávézás, új billentyűzetet kapott, most olyan, mint 1 kisangyal, csak úgy száguldozik :D , meg ha már testközelbe került a belsejével kértem egy tisztítást is. A mostani nekirugaszkodás alatt el nem égetett forintokból :lol: meg vettem egy táblagépet a javítótól, hogy addig is tudjak böngészni, míg ezzel dolgozott.
neti54

Jók vagyunk

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2017.11.14. 13:41

Kedves Netti.

Igen felismertelek énis csak ott más névvel vagy :)
Godolom már teis tudod az akadályokat venni.Majd csak túl leszünk az "Agyi" dolgokon is.
Nagyon sajnálom,hogy ez a fórum kicsit pang :(
Érdekes ahogy a kezdetektől vissza olvasom a történeteket.Olyan mintha részt vettem volna énis akkoriban de sajnos nem :)Igen tanulságos .
Gyöngyös

HozzászólásSzerző: neti54 » 2017.11.14. 13:28

Szép napot!

Kedves Gyöngyös! Tapsvihar zúg itt a gép előtt, gratulálok. :D A bűvös 3 hét :D Szoktam itt-ott írogatni, a párhuzamosok a végtelenben találkoznak, előbb-utóbb beérjük a másikat
.
Gyöngyös írta:Elvonási tüneteim nincsenek de agyban még van ;)
Éppen ezt tapasztalom az elmúlt 2 napban.
neti54

3 hét

HozzászólásSzerző: Gyöngyös » 2017.11.14. 06:29

Jó reggelt :)

3 HÉT!

Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2017/10/23 20:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
21 nap, 10 óra, 17 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 567 db.

Mostmár könnyebben veszem az akadályokat.Reggel már a negyed tapasz is alig akart felmenni.Úgy gondoltam ez a hét a tapaszé .Következő hét őnerős ....De ez még nem biztos :)
Gyöngyös

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról